,Recenze' knihy; Hvězdy nám nepřály

25. září 2015 v 18:44 | Aly |  Recenze knih a čehokoliv jiného
Hvězdy nám nepřály

Originální název: The Fault in our stars
Žánr: Světová literatura - román
Rok vydání: 2013 (originál: 2012)
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba: Vázaná s přebalem
Počet stran: 240

Autor: John Green

Anotace
Jemu je sedmnáct, jí šestnáct. Potkají se a zamilují se do sebe. Ona má rakovinu v posledním stadiu, on ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Ti dva se výborně doplňují, a navíc je spojuje osobitý pohled na život i na chorobu, která je postihla... Jejich společná cesta trvá jen pár měsíců a jako každý velký milostný příběh končí smrtí.
Přesto kniha není o smrti. Je o lásce. O tom, že hrdinové nemusejí být zblízka takoví, jak jsme si je představovali, že svět není továrna na splněná přání a že opravdová statečnost nemusí vždy zachraňovat lidstvo. O tom, že i za pár měsíců se dá prožít malá věčnost. (Anotace z přebalu knihy - přišla mi nejlepší.)

Co si myslím?
Podívala jsem se první na film - nebo jsem spíš byla přinucena kamarádkami. Je dobře natočený a ukápla mi u něho i slza. Líbil se mi, a tak jsem se rozhodla, že přečtu i knižní zpracování tohoto příběhu.

Pro ty, co můj blog tak dobře neznají...
Nečtu takové typy knih, nebaví mě, ale tady jsem byla mile překvapená.

Rozhodla jsem se si knihu přečíst kvůli citátům a myšlenkám, které obsahuje. Zajímalo mě to a také mě zajímalo, proč to všichni tak chválí. Se čtěním jsem skončila po čtyřech prázdninových dnech.
Došla jsem k závěru, že knížka není skoro vůbec o rakovině - v opačném případě bych asi knihu nehodnotila zcela pozitivně. Má velmi pestrý příběh. Nenarazila jsem na nezáživnou kapitolu. :) Hlavní hrdinka je dost fajn i ostatní postavy jsou dost fajn! Dobře stylizované. A po dočtení jsem měla krásný pocit.
Konec byl dojemný... Dojata jsem byla, ale k pláči nedošlo. Spíš jsem přemýšlela o celém obsahu knihy a byla jsem opravdu ráda, že jsem si ji přečetla.
Takové knihy tedy (často) nečtu, ale moc se mi to líbilo!

Pro koho doporučuji? Pro ty, kdo mají radost ze života a mají soucit, i pro ty, kdo mají rádi sem tam nějaký smysluplný citát. (Dokonce i pro ty, ktreří se chtějí dozvědět jen menší informace o Amsterdamu, Anne Frankové a Maslowově pyramidě potřeb - ale na to máme i jiné zdroje. :D)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete někdy více knih zároveň? :)

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama