,Recenze' knihy; Alchymista

24. srpna 2015 v 16:53 | Aly |  Recenze knih a čehokoliv jiného

Série: Diáře - Coelho
Žánr: Literatura světová - román
Rok vydání: 1999
Počet stran: 150
Vazba: Vázaná s přebalem
Nakladatelství: Argo

Autor: Paulo Coelho

Anotace
Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaým pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíce a jedné noci, je zárověň výzvou k naplnění vlastního osudu a poznání posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

A já k tomu řeknu...
Není to fantasy příběh a byla to vlastně moje první ne-sci-fi a ne-fantasy knížka. Je to kniha o životě a o tom, čeho si v něm můžeme (nebo měli bychom) všímat.
Španělský pastýř Santiago se vydává na dlouhou cestu Afrikou a pouští až k pyramidám, aby našel poklad, o kterém se mu zdál sen, (který mu vykladačka snů vyložila). Potká několik obyčejných, zajímavých i prapodivných lidí. Nakonec se však setká s Alchymistou, který Santiaga přivede těsně k cíli. Ke konci se mi to líbilo. Je to totiž konec, který se musí pochopit. Na rovinu... Já jsem ho sice sama nepochopila (:D), ale ten, kdo mi knihu doporučil, mi to potom všechno vysvětlil. A líbilo se mi to. Je to spíše pohádkový (plus dobrodružný) příběh, ale pro malé děti to asi není.
Čekala jsem, že se z té knihy dozvím hodně nových věcí, ale dopadlo to tak, že tam pro mě byla nová snad jen jedna věc, přesto mi to nijak zvlášť nevadí.
Lidi o té knize říkají, že je dost naivní. A ano, jenže je tam spíše špetka naivity a to není závažné. Prostě nechápu ty, co tuto knihu nesnášejí. (Můj názor. :D) Je to náhodou zajímavé přečíst si něco naivního a těžšího. Vlastně je to i docela stará kniha, takže i staršího. A je to bestseller.
Paulo Coelho je mezinárodně dost uznávaný autor, má za sebou několik cest naplněnými i meditacemi a podobně.
Pro mě to nebyl šokující příběh, ale ptala jsem se jiných čtenářů a pro některé z nich byl konec překvapivý. Pro mě byl konec docela chytrý. Kniha je i plná citátů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete někdy více knih zároveň? :)

Ano
Ne

Komentáře

1 Odd Lady Odd Lady | Web | 25. srpna 2015 v 9:34 | Reagovat

Mně leží v poličce Veronika se rozhodla zemřít od stejného autora. Přečetla jsem pár stránek a pak se rozhodla, že na to musím mít náladu. :D Pokud se mi bude líbit, sáhnu i po Alchymistovi :)

2 Aly Aly | E-mail | Web | 28. srpna 2015 v 13:25 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že na tu musí mít člověk náladu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama