Ukrytá dimenze-31.kapitola

14. července 2014 v 20:29 | Aly |  Ukrytá dimenze

Jako duch

S Erikem, Dreikem a Rix jsem se přesunula tři sta metrů od nejbližší spirály (dohromady jsou čtyři). Tři sta metrů je požadovaná vzdálenost pro bezpečí druhu 'cizích' před mocí Akyrussu a spirál dohromady. Zavedl nás sem Daniel. Přikrčili jsme se za nějaké křoví, aby nás Kron popřípadě nespatřil. Daniel nám asi po sto padesáté připomněl, že za žádných okolností nesmíme z tohoto úkrytu vykročit, dokud si pro nás nepřijdou - nevím ale, jestli toho budu schopná.
Už dlouho jsem přemýšlela, co budu dělat, když se něco zvrtne, nebo jestli vydržím celou dobu jen přihlížet, většinou totiž potřebuju být středem všeho dění a nečekat jen v ústraní. Slíbila jsem si, že jestli něco nepůjde podle plánu - položit Akyruss doprostřed spirály a zničit Krona -, zasáhnu. Sice jsem se s Hankem trochu pohádala, ale mám ho pořád ráda.
Asi už půl hodiny sledujeme dění před námi. Hank a Daniel neustále něco řeší s Akyrussem u nohou, Sarah je klidně pozoruje a připravuje si zbraně - dýku a sadu vrhacích nožů, kterou nosí uloženou ve vestě. Její černé, dlouhé vlasy temně zářily v pomalu upadajícím světle dvou deiragenských sluncí.
Otočila jsem se na Dreika a Rix. Oba se dívali směrem k našemu táboru, který jsme opustili. Bylo na nich vidět, že by chtěli také něčím přispět.
Zase se ozval Kronův silný hlas, tentokrát byl jeho křik mnohem blíže než před pár minutami.
Je už skoro úplná tma. Za několik minut zcela zapadnou slunce, krajina se ponoří do černé přikrývky, budou už jen svítit pochodně našeho tábora tři sta metrů ode mě a Kron přijde.

,,Podívejte!" vydechl ohromeně Erik.
Všichni jsme se k němu otočili. Zrovna jsme si povídali, když se Erik ozval. Pozorněji jsem se zadívala směrem, kterým se díval Erik, uviděla jsem náš tábor na otevřené krajině, vedle táboru byla jedna ze spirál, ty další tři jsou skoro kilometr od ní. Vzadu v lese za táborem se něco pohnulo, na to Erik upozorňoval.
,,Tam!" vykřikl Erik. ,,Už zase se pohnul. To je Kron, viděl jsem ho."
Přesměrovala jsem pohled na Hanka, Daniela a Sarah, už byli na nohou. Sarah měla v batohu na zádech Akyruss - asi ho odnese na spirálu, zatímco Daniel a Hank budou Krona lákat blíž.
Už je úplná tma. Nesmíme si svítit, aby nešel Kron po nás. Hank, Daniel a Sarah si zase posvítit musí, jen takhle Krona vylákají ven.
Zase se tam něco pohnulo!
Tentokrát jsem něco uviděla. Vypadalo to jako tmavý flek. Nemusela jsem ale čekat dlouho, za méně než minutu se z lesa vynořila tmavě černá bytost v černé kápi. Kron. Nevypadal zcela jako člověk, spíš jako černý plášť vznášející se ve vzduchu bez nohou a byl mnohem větší než lidé. Přišel mi jako nějaký temný duch z hororů. Popravdě jsem si ho představovala jinak.
,,Upřímně," podotkla jsem. ,,Čekala bych, že se rozpoutá panika."
Erik se na mě podíval. ,,To nemají Gardi ve zvyku."
Kron se pohnul směrem k osvětlenému táboru. Jak říkal Hank, je agresivní, ale moc nepřemýšlí. Právě teď se žene za světlem, kde nejspíš cítí lidi.
Hank začal bez váhání střílet po Kronovi šípy, Daniel použil kulomet a Sarah běžela ke spirále. Všimla jsem si, že Hank a Daniel pomalu ustupují za Sarah - snaží se Krona přivést blíž k Akyrussu. Sarah se uprostřed spirály zastavila, položila batoh na zem a opatrně vytáhla Akyruss, opět jsem viděla, jak ho zastínila rukou. Podívala se na Hanka a Daniela. V tu chvíli mi strach sevřel žaludek. Kron se prudce vznesl proti Hankovi s Danielem a odmrštil je stranou. Sarah vykřikla, ale Kron se ještě víc přiblížil. Vrhla po něm svůj nůž... a další a další, Kron zase použil stejnou taktiku jako před tím, rychle se posunul k ní a ona byla donucena uskočit. Opakovalo se to asi dvakrát, dokud Kron neodmrštil i ji. Kvůli tomu jí bohužel Akyruss vypadl z ruky.
,,A do háje!" zaklel Erik.
Vyděšeně jsem sebou cukla. Rozhlédla jsem se a vymýšlela, co udělám. Pak jsem se rozběhla vpřed a porušila Danielův zákaz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 bellasmilee bellasmilee | E-mail | 14. července 2014 v 21:31 | Reagovat

Teď o prázkách sice nemám moc čas,ale na tvoji povídku si vždy čas najdu :) Tak napínavé!Úžasné a hooodne dramatické!! Ale jako vždy úžasné :D;) :3 :O

2 Aly Aly | Web | 15. července 2014 v 10:53 | Reagovat

[1]: Co celé dny jako děláš? :D Taky nechci mít čas a něco dělat!!! :D

3 Free Free | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 20:01 | Reagovat

Ajaj to je zatím velmi napínavé drama :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama