Ukrytá dimenze-30.kapitola

8. července 2014 v 10:22 | Aly |  Ukrytá dimenze
Ahoj :) ...Už je tu 30.kapitola. Začaly nám prázdniny, tak se pokusím psát rychleji, ať máte v případných deštivých dnech co číst. :)


Zklamání

Stmívá se.
Ležím zachumlaná ve spacáku a sleduju zářivé světlo ohně přede mnou. Sarah také odpočívá, leží zase ve svém spacáku naproti mě. Erik si se smíchem povídá s Danielem - o čem asi? Musela bych se jich na to zeptat, ale jsem moc unavená. Dreik a Rix mají hlídku. Nabídli se, že si ji vezmou, a my jsme spokojeně souhlasili. Hlídku drží pro nás na neobvyklém místě - na stromě, lidé jsou zvyklí držet hlídku někde na vyvýšeném místě mezi keři.
Zpozoruju, že se na mě Hank, který sedí u ohně kousek ode mě, zaujatě dívá. Usměju se na něho a pomalu zavřu oči, už usínám. Neměla bych spát, ale po těch kilometrech, co jsme museli ujít, jsem vyčerpaná. Hankovi se ale zřejmě má touha usnout nezamlouvá a proto přišel ke mně. Položil mi ruku na pravé rameno a jemně s ním zatřásl.
,,Zůstaň vzhůru," poručil.
Unaveně jsem se protáhla a otevřela oči. ,,A kdy to jako vypukne? Potřebuju spát."
,,Kron přijde v noci," odpověděl Hank. ,,Všichni predátoři loví v noci."
Překvapeně jsem se na Hanka podívala. ,,Budete v nevýhodě!" namítla jsem.
Hank pokrčil rameny. ,,Neznám způsob, jak ho sem přilákat. Chvíli odpočívej, ale neusínej. Kron přijde bez ohlášení, to mi věř. Musíme být všichni ve střehu."
Kývla jsem a přitáhla si spacák až k bradě.
Hank odešel.
Znovu jsem sledovala rozmazané pohyby ohně. Nesmím usnout, můžu jen odpočívat. Moje víčka mě ale neposlouchají, už zase pomalu zavírám oči. Vtom ale ucítím šokující stisk něčí ruky na mém, tentokrát levém rameni.
,,Lincy," napomenul mě Hankův hlas, vrátil se zpátky. ,,Co jsem říkal?"
,,Ale já jsem vážně unavená!"
,,Tak si budeme o něčem povídat," rozhodl Hank.
Na chvíli jsem se zamyslela, je tu něco, co by mě zajímalo. ,,Ukážete mi Akyruss?"
Na Hankově tváři se objevil překvapený výraz. Pak ale pokrčil rameny, zvedl se a odešel k svému batohu. Zanedlouho se vrátil s černým pytlíkem, velkým asi jako vidlička. Posadil se vedle mě a pytlík rozbalil. Uvnitř černé látky stál průhledně modrý, hrbolatý kámen. Hank svými prsty vytvořil stříšku a Akyruss zastínil - podivila jsem se.
,,Proč jste to udělal?"
,,Vyzařuje tu modrou světelnou energii, jak jsem ti říkal. Mělo by to vliv na Dreika a Rix a my bychom tomu taky věnovali veškerou pozornost, jen ne tak ultimátně jako Dreik a Rix-"
,,-a Kron?" doplnila jsem.
Hank přikývl. ,,Ano. A Kron. A uprostřed spirály, která v sobě ukrývá podobnou energii, bude mít pro 'cizí' ničivou sílu."
,,Chápu, ale nedokážu si to představit. Už tenkrát, jak jsem spustila ten portál, mi Kronovy zvuky napověděly, že je skoro nezničitelný," prohodila jsem.
,,Ty jsi ho už někdy před tím slyšela?" zeptal se udiveně Hank.
Hned jsem si vzpomněla, co jsem Hankovi zapomněla říct. Vypadalo to, že se zlobí. ,,Tehdy, jak jsem spustila ten portál," řekla jsem tiše. ,,Chtěla jsem vám to říct."
,,Tak proč jsi mi to neřekla?!" vyjel Hank. ,,Chápeš, že to mohlo mít ošklivé následky?"
,,Ale já jsem si první myslela, že je to u toho běžné, a pak už jsem na to zapomněla!" bránila jsem se.
Hank jen nevěřícně kroutil hlavou. ,,Měla jsi mi o tom hned říct," řekl trochu tišeji.
Smutně jsem sklopila hlavu. ,,Bála jsem se, že se budete ještě víc zlobit."
Hank už neříkal nic. Po chvíli jsem se mu znovu podívala do očí. Mračil se. Došlo mi, že mám průšvih a že jsem ho asi zklamala. Ještě nikdy se mi to nestalo, ještě nikdy jsem nikoho nezklamala. Možná proto, že jsem ještě neměla koho zklamat.
Chtěla jsem ještě něco říct, ale zarazil mě hlasitý křik, který se mi ozýval za zády. Už je vlastně noc a Kron už je daleko, ale vlastně i nedaleko od nás aktivní.
Hank se zvedl. ,,Připravte se!" křikl. ,,Už to začíná." Mě si potom už vůbec nevšímal.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bellasmilee Bellasmilee | E-mail | Web | 8. července 2014 v 11:07 | Reagovat

Nejspíš se budu opakovat,ale...Je to napínavé jako kšandy!!!:O :D Musíš přidat další díl,protože jinak se unudím k smrti!!:) :D

2 Free Free | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 16:30 | Reagovat

No kurnik. Aspoň že mu to konečně řekla :D já jsem myslel že mu to už snad neřekne, ale každopádně je to super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama