Červenec 2014Ukrytá dimenze-30.kapitola

8. července 2014 v 10:22 | Aly |  Ukrytá dimenze
Ahoj :) ...Už je tu 30.kapitola. Začaly nám prázdniny, tak se pokusím psát rychleji, ať máte v případných deštivých dnech co číst. :)


Noční stín a světlo

2. července 2014 v 22:32 | Aly |  Krátké povídky

Je noc.
Mé bosé nohy proplouvají tmavou, ještě mokrou trávou po dešti.
Je velká tma, ale svítí měsíc. Jeho svit rozzáří mé bílé šaty a odráží se v kapkách deště v trávě - ukazuje mi cestu.
Vzduch je svěží. Noc přispěla chladem, déšť svou vlažnou vlhkostí a ta zvýrazňuje vůni květů těch nočních rostlin. Můj nádech a výdech... jsou pravidelné. Čistý vzduch probouzí mé tělo a dodává mi energii.
Přede mnou se roztahuje noční krajina místy osvětlená měsícem. Vidím vysoké stromy, bohaté keře, trávu i jiné rostliny, ale jsou tmavé, vypadají jako obyčejné stíny. Když ale přijdu blíž, zjistím, že lidské oko vážně není dokonalé - z dálky je tento strom jako stín, ale zblízka pomalu rozeznávám nepatrné detaily na jeho kůře.
Všimnu si dalšího stínu. Nevypadá jako strom, nevypadá jako keř nebo něco takového. Vypadá jako lidský stín. Nehne se. Nevidím mu do tváře, bojím se, že když přijdu blíž, ublíží mi. Najednou mi připadá, že bylo hloupé jít v noci na tuto procházku.
Stín se pohnul. Kráčí ke mně rychleji a rychleji. Začíná mě mrazit po zádech.
,,Kdo jste?" vykřiknu, ale nikdo neodpovídá.
Stín se pořád přibližuje, a i když je blízko, pořád nemůžu rozeznat rysy jeho tváře. Není jako obyčejný člověk, je děsivý, zvlášť když nekomunikuje.
Otočím se a rozběhnu se pryč. Chvíli u toho i křičím. Najednou ucítím u levé nohy nějaký odpor a dojde mi, že jsem zakopla o vystouplý kořen stromu. Padnu na zem a se slzami v očích spolu s vyděšeným výrazem se na zemi otočím ke stínu, který mě má pronásledovat. Jenže stín nikde - kam mohl zmizet? Nic divnějšího a děsivějšího jsem ještě nezažila, ani si to nepřeju.
Podívám se na oblohu. Je tmavá, dívá se na mě z ní měsíc a na více místech vykukují mnohem menší hvězdy. Fascinuje mě, jak je noc temná, jak je děsivá, když neumožňuje vidět věci zřetelně. Při tom vysoko nad ní, vysoko na obloze je tolik světla.