Ukrytá dimenze-10.kapitola

31. ledna 2014 v 15:56 | Aly |  Ukrytá dimenze


Portál - vstup do Deiragenu

Hank mi dal na chvíli volno. Nechal mi i odznak Gardů, abych si ho mohla prohlídnout. Pomalu jsem chápala, co znamená. Na přední straně odznaku nalevo bylo město, říčka, nějaký domeček a tak dál. Prostě typické věci pro Zemi. Napravo jsou podivné stromy a rostliny, velké listy, na nebi dvě slunce - nebo co. Prostě typické věci pro Deiragen. Je tam znázorněný přechod od nás do Deiragenu. Jen tak jsem ale nemohla přijít na význam té spirály z druhé strany odznaku. Nakonec jsem se zeptala Hanka. Odpověděl, že spirály jsou v Deiragenu vidět často - květy ve tvaru spirály, spirálovitý vzor na zemi a podobně.
Seděla jsem v pokoji a kreslila si. Vždycky si kreslím, když se nudím. Nejradši kreslím nějaké krajiny. Tentokrát to je les. Temný a kouzelný les. Vzala jsem do ruky zelenou pastelu na vystínování stromu, ale dostala jsem hlad. Kresbu jsem tedy na chvíli odložila a vydala se do kuchyně.
Hank seděl v obývacím pokoji a měl hodně ztlumenou televizi. Po chvíli jsem si všimla mobilu, který držel u ucha. S někým si volal.
Přešla jsem k ledničce v kuchyni a vytáhla si z ní sýrový sendvič. Vtom začal Hank odpovídat do mobilu.
,,Dobře. Přijedu tam hned jak to půjde....Ano ještě dnes!"
Když hovor ukončil, otočil se na mě.
,,Musím na chvíli odjet, Lincy. Chvíli tě tu nechám samotnou, takže nic nevyváděj." řekl.
,,Ale kam? A proč musíte odjet?" vybuchla jsem. ,,To nemůžu jet taky?!"
Hank se nad odpovědí chvíli zamyslel. ,,Pojedu do toho tábora v lese. Potřebují pomoc a chtějí mi taky něco ukázat. A ne...s sebou tě brát nebudu. Začíná to tam být nebezpečné a ty se ještě 'cizím' neumíš bránit."
Začínala jsem být celkem uražená. Chtěla jsem prostě vědět, co se děje. Zrovna teď jsem chtěla být středem všeho dění. ,,Ale vždyť...co já tu budu celou dobu dělat?" zeptala jsem se.
,,Žádné blbiny, rozhodně. Dovezla sis spoustu věcí, máš tu notebook, mobil, všechno možné! Určitě si něco najdeš. Jestli ne, odvezu tě domů a vrátím se pro tebe, až bude celá věc vyřešená." odpověděl přísně Hank.
Domů se mi nějak zvlášť nechtělo, takže mi nezbývalo nic jiného, než poslušně zůstat v domě a čekat, až se Hank vrátí.

Když už jsem dokreslila les a nebavilo mě ani poslouchat hudbu, začala jsem se procházet po domě. Na jídelním stole jsem si všimla knížek, které tam zůstaly po posledním učení. Jsem už tak znuděná, že mi nevadí si je prolistovat a možná si i něco zapamatovat.
Narazila jsem na stránku s těmi kameny, o kterých mi Hank říkal. Každý něco symbolizuje...ametyst inspiraci a duševní energii, karneol životaschopnost a podobně. Otáčela jsem stránky dál, až jsem narazila na návod k postavení portálu do Deiragenu:
  • Čtyři kameny: dva rodonity (duševní síla) a dva čínské nefrity (energie) sestavte na zemi tak, aby nebyly vedle sebe stejné druhy, ale aby byly naproti sobě.
  • Doprostřed mezi kameny postavte svíčku. Po zapálení svíčky je portál připraven.
Nevím proč, ale zkusím to. Aspoň se chvíli nebudu nudit. Prohrabala jsem všechny možné poličky a šuplíky, kde by Hank mohl mít svíčky a zápalky. Nakonec jsem je našla ve skřínce vedle pohovky. Ale kde by Hank mohl mít ty drahé kameny? Napadlo mě, že by je mohl mít schované někde v pokoji. Šla jsem se tedy podívat tam. Ještě jsem tam nebyla, ale zorientovala jsem se docela rychle. Měl tam postel, skříň, komodu a pracovní stůl. Kameny jsem hledala docela dlouho, až jsem si všimla, že jsou všechny ve skleničkách jako ozdoba na psacím stole. Jsem jak slepá, pomyslela jsem si.
Potřebné předměty pro sestavení portálu jsem už měla. Začala jsem tedy postupovat podle návodu. Vyšla jsem na zahradu za domem. Nemusela jsem dům obcházet, protože z něj na zahradu vedly dveře. Sestavila jsem kameny na zem do správného pořadí - nefrit a rodonit jsem poznala proto, že měl Hank na psacím stole taky seznam s jejich obrázky. Mezi ně jsem vložila svíčku. Vedle jsem si položila sklenici s vodou, portál se dá totiž zrušit tím, že se uhasí oheň svíčky. Stačí do portálu vlít vodu - dřív než se voda teleportuje do Deiragenu, uhasí oheň.
Nastal čas zapálit svíčku.
Neměla jsem v plánu jít do Deiragenu na stezku odvahy. Chtěla jsem jen zkusit postavit portál.
Škrtla jsem zápalkou a ona začala hořet. Ještě než jsem zapálila knot svíčky, vybavilo se mi, jak Hank říkal, že se 'cizí' mohou dostat na Zemi právě portálem. Byla jsem ale zvědavá, navíc ten portál zruším hned, jak si ho prohlídnu.
Knot jsem zapálila.
Svíčka začala hořet a kameny zářit. Zprvu zářily barvou, jakou sami mají, ale potom zářily modře. Ustoupila jsem. Vtom z kamenů začala vyrůstat modrá a tenká hmota. Vlnila se jako voda. Uslyšela jsem nějaké zvuky. Něco jako naříkající hlasy, vycházely z té modré hmoty. Portál byl hotový. Byl vysoký tak dva metry. Kameny a svíčky už nešly vidět. Začínám se bát. Hlasitost těch zvuků je větší a větší, pořád stoupá. Potom se ozval nějaký řev, vycházel z portálu a byl čím dál hlasitější. Vřískot mi drásal nervy. To jsou oni. To jsou 'ti cizí'.
Strach už mě přemáhal a tak jsem do portálu vlila vodu. V jedné vteřině zmizela modrá zářivá hmota, zvuky zmlkly a byl konec. Ve vzduchu byl cítit kouř.
Pochopila jsem to. Pochopila jsem, proč mě Hank nechtěl vzít s sebou do toho tábora, kam dnes odjel.
Deiragen je děsivý a nebezpečný.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bellasmilee Bellasmilee | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 16:19 | Reagovat

Čím dál víc úžasnější :D

2 sindydesing sindydesing | Web | 31. ledna 2014 v 17:38 | Reagovat

Wow :-O to je prostě boží povídka! Píšeš úžasně :-) a tato kapitolka se ti mooooc povedla :-)  Já bych se taky bála :D už se strašně moc těším na další kapitolku :-)

3 AutonMionYna AutonMionYna | 31. ledna 2014 v 19:59 | Reagovat

Je mám líto ,ale tato povídka příliš odhaluje vádní tajemství Budeme vás muset požádat abyste zajelado amariky a natočila o tom film .Bomba jsi nej!

4 Aly Aly | Web | 31. ledna 2014 v 20:52 | Reagovat

Píšete skvělé komentáře, díky :D

5 Free Free | E-mail | Web | 11. září 2014 v 18:59 | Reagovat

zatím je to lepší čím dál víc :) super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama